NOWY CITROËN C5 X

Nowy CITROËN C5 X  – wyrafinowany styl, łączący to, co najlepsze w nadwoziach typu sedan, kombi i SUV, połączony z bezkonkurencyjnym know-how Citroëna w zakresie komfortu.

Wraz z modelem C5 X Citroën powraca do segmentu D. w swoim odważnym, innowacyjnym stylu prezentuje samochód zgrabnie łączący sylwetkę sedana, pojemność kombi oraz solidność i poczucie bezpieczeństwa, jakie dają auta klasy SUV.

Sylwetka C5 X jest muskularna, a zoptymalizowana aerodynamika zmniejsza zużycie paliwa. Smukły profil inspirowany jest stylistyką samolotów i oferuje niespotykane proporcje. Płynność sylwetki wzmacniają napięte i atletyczne elementy nadwozia.

Długa maska, wysoka linia boczna i uskok nad tylnym kołem, obrazujące zarówno wyrafinowanie, dynamikę, jak i solidność, są częścią stylistyki kultowych modeli Citroëna.

Citroën C5 X to nie tylko innowacyjna stylistyka, ale też typowy dla tej marki komfort. Bogate doświadczenie Citroëna ma umożliwić kierowcy i jego pasażerom podróżowanie w warunkach absolutnego spokoju. Ultrakomfortowe zawieszenie i równie komfortowe siedzenia wywołują tak bliskie Citroënowi wrażenie płynności i lekkości jazdy.

Citroen oferuje model C5 X również w wersji hybid plug-in.

Hybrydowy napęd o mocy 225 KM zapewnia przyjemność ruszania i jazdy w ciszy, bez emitowania ani grama CO2, z możliwością przejechania ponad 50 km w trybie elektrycznym z prędkością do 135 km/h1, co odpowiada większości codziennych potrzeb i przejazdów. W ten sposób w tygodniu możliwe stają się codzienne rutynowe dojazdy bez konieczności korzystania z silnika termicznego, jedynie z doładowaniem samochodu w domu, w pracy lub z publicznego terminala w razie potrzeby. Jednocześnie istnieje możliwość wyjazdów w dalszą, weekendową lub wakacyjną trasę bez martwienia się o konieczność ładowania akumulatora, ponieważ w takich przypadkach napęd zapewnia wydajny i oszczędny silnik termiczny.

C5 X z napędem hybrydowym plug-in to zaawansowana technologicznie i nowoczesna elektromobilność, zapewniająca komfort i wszechstronność.

To mobilność w klasie ë-Comfort, w doskonałym odizolowaniu od drogi i świata zewnętrznego, w całkowitym spokoju, jak w „kokonie”, w którym wszystkie zewnętrzne bodźce są filtrowane. Cicha praca, płynność ruchu samochodu, przyjemność z jazdy, miękkie zawieszenie, wygodne fotele Advanced Comfort, brak wibracji w kabinie, ergonomia i łatwość obsługi, korzystanie z interfejsów i specjalnych usług. Wszystko to przyczynia się do zwiększenia komfortu wszystkich pasażerów.

Nowy Citroën C5 X jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia:

  • Feel
  • Feel Pack
  • Shine
  • Shine Pack. 

Ta pierwsza, dostępna już od 135 900 zł, jest napędzana silnikiem PureTech 1.2 o mocy 130 KM. Oprócz niego dostępne są także jednostki PureTech 1.6 dysponujące mocą 180 KM. Najmocniejsza wersja to 225-konna hybryda typu plug-in.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *