W PEŁNI ELEKTRYCZNY CITROEN e-JUMPY

Segment elektrycznych pojazdów dostawczych zyskał kolejnego przedstawiciela. To Citroen e-Jumpy.

Zgodnie z filozofią „Inspired by Pro”, Citroen opracowuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów biznesowych. Ta w 100% elektryczna wersja Jumpy oferuje użytkownikom biznesowym praktyczne rozwiązania problemów związanych z mobilnością w środowisku miejskim (zaostrzenie warunków dostępu do centrów miast, ograniczony dostęp do stref zamkniętych podlegających limitom emisji CO2), ale także na obszarach wiejskich dzięki zasięgowi wystarczającemu na dłuższe podróże. 

Model wykorzystuje platformę EMP2, co oznacza 136-konny silnik elektryczny i dwa rozmiary akumulatorów do wyboru. E-Jumpy na osiągnięcie 100 km/h potrzebuje 13,1 sekundy. Prędkość maksymalna została natomiast ograniczona do 130 km/h. Wartość ta wydaje się być optymalna chociażby na fakt raczej miejskiego przeznaczenia samochodu.

E-Jumpy zasługuje na uwagę z powodu niezłego zasięgu. W podstawowym wariancie klienci mogą liczyć na akumulator o pojemności 50 kWh, który ma pozwolić na przejechanie 230 km bez ładowania. Większe ogniwo ma 75 kWh i w tej wersji samochód może sprawdzić się także w trasie, dzięki zasięgowi do 330 km. Dzięki możliwości szybkiego ładowania pojemniejszy akumulator może zostać naładowany do stanu 80 % w czasie 45 minut (30 minut w przypadku akumulatora o pojemności 50 kWh).

Do wyboru będą trzy wersje nadwozia różniące się długością. Największa z nich zmieści 6,6 m³ ładunku o masie nieprzekraczającej 1275 kg. Maksymalny uciąg wyniesie natomiast równą tonę.

Citroen e-Jumpy oferuje 15 systemów wspomagających prowadzenie: kolorowy wyświetlacz Head-Up, system wspomagania parkowania Top Rear Vision, układ Grip Control. Samochód oferuje rozwiązania wspierające kierowcę, takie jak system monitorowania ograniczeń prędkości, system kontroli martwego pola, zapobieganie ryzyku kolizji dzięki systemowi monitoringu koncentracji kierowcy oraz Active Safety Brake.

E-Jumpy pojawi się w salonach w drugiej połowie 2020 roku. Pod koniec roku dołączy do niego w 100% elektryczna wersja Jumpera Berlingo Van w przyszłym roku. Tym samym – od 2021 r. cała flota samochodów użytkowych Citroen będzie obejmować modele zelektryfikowane wraz z wydajnymi silnikami spalinowymi.

źródło: materiały Citroen PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *