Mamy ją! Hybrydowa wersja Citroën C5 Aircross

TECHNOLOGIA HYBRYDOWA PLUG-IN

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid to pierwsza hybryda plug-in marki Citroën, która jest zapowiedzią ofensywy modeli niskoemisyjnych. Zgodnie z planem, do 2025 r., gama zostanie w pełni zelektryfikowana.

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid łączy zalety samochodów elektrycznych, widoczne w jeździe miejskiej, z atutami wersji spalinowych − wszechstronnością i zasięgiem w dłuższych trasach.

Ekologiczne silniki i nowa, 8-stopniowa skrzynia biegów

8-stopniowa skrzynia biegów EAT8 została zmodernizowana, by zapewnić bardziej optymalną zmianę przełożeń. Została wyposażona w tryb hamowania, który odzyskuje energię i doładowuje akumulatory po zdjęciu nogi z pedału przyspieszenia.

DESIGN

Akcenty stylistyczne unikalne dla wersji hybrydowej

Citroën C5 Aircross Hybrid zachowuje solidny, silny i pełen energii charakter. To prawdziwy, wyrazisty SUV. Nadwozie wersji hybrydowej zdobią specjalne akcenty w kolorze Anodised Blue na przednim zderzaku i panelach Airbump®. Stylizowane litery “H” pojawiają się na przednich błotnikach, podobnie jak monogram “Hybrid”.

Inuticyjne interfejsy

Przestronne wnętrze SUV-a Citroën C5 Aircross Hybrid wyposażone jest w unikalne dla tej wersji interfejsy:  
– cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3”, który można personalizować, wyświetlający informacje charakterystyczne dla napędu hybrydowego: wskaźnik mocy, zasięg w trybie elektrycznym i spalinowym, czas ładowania, szybkość ładowania i tryby jazdy

– 8” ekran dotykowy z dostępem do informacji eksploatacyjnych, takich jak zarządzanie przepływem energii czy statystyki dotyczące oszczędzania paliwa

– przełącznik wyboru trybu jazdy (ELECTRIC, HYBRID lub SPORT),

– automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne bez obramowania, wyposażone we wskaźnik trybu elektrycznego: niebieską diodę LED, która włącza się, gdy samochód porusza się w trybie w 100% elektrycznym. 

Ë-KOMFORT

Jeszcze więcej komfortu w trybie elektrycznym          

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid, który już jest punktem odniesienia w segmencie w kwestii komfortu, dodatkowo wzbogacił program Citroën Advanced Comfort® o aspekty charakterystyczne dla napędu elektrycznego: ciszę, płynną jazdę, doskonałe osiągi i emisję CO2 wynoszącą zaledwie 32 g/km.  

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid wyposażony jest w zawieszenie z Progressive Hydraulic Cushions®, które wywołuje wrażenie unoszenia się nad drogą, jednocześnie zapewniając doskonałe prowadzenie i właściwości dynamiczne. Charakterystycznym elementem wersji hybrydowej jest wielowahaczowa oś tylna, która zapewnia SUV-owi Citroën C5 Aircross Hybrid wyjątkowe zrównoważenie.  

Siedzenia Advanced Comfort

Siedzenia SUV-a Citroën C5 Aircross Hybrid wyposażone są w szerokie siedziska i oparcia. Pianka o zwiększonej gęstości w ich głębi w połączeniu z dodatkową wyściółką o grubości 15 mm na powierzchni dają efekt w postaci niezwykłego komfortu, miękkości i odpowiedniego podparcia ciała. Oprócz podgrzewania siedzenia przednie mogą być wyposażone w funkcję wielopunktowego masażu. 

Najbardziej modułowy SUV w segmencie

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid zachowuje wszystkie zalety modelu dotyczące modułowości wnętrza. Samochód wyposażony jest w trzy indywidualne siedzenia w drugim rzędzie, które można przesuwać w zakresie 150 mm. Ich oparcia mają pięciostopniową regulację, można je również złożyć otrzymując płaską podłogę przestrzeni bagażowej. Schowki mają pojemność 33 l, a bagażnik – od 460 l do 600 l.

TECHNOLOGIA

20 technologii wspomagających prowadzenie

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid wyposażony jest w intuicyjne systemy wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Funkcja Connect Play zwiększa możliwości komunikacji dzięki integracji z protokołami AppleCarPlay™ i Android Auto. System Connect Navi wykorzystuje wszelkie zalety nawigacji online. Został on specjalnie zaadaptowany do technologii hybrydowej i wskazuje miejsca, w których ulokowano ładowarki. Pokazuje również strefy, które mogą być pokonane w trybie elektrycznym w zależności od poziomu naładowania akumulatora.

Specjalne, innowacyjne usługi

W skład rozwiązania Connect Assist wchodzi assistance w codziennej eksploatacji, możliwość wykonania połączenia SOS oraz system zdalnego zarządzania e-remote control. Umożliwia on kontrolę samochodu na odległość za pośrednictwem aplikacji MyCitroën: zamykanie / otwieranie samochodu, programowanie ładowania i ustawianie temperatury wnętrza, sprawdzanie stanu naładowania akumulatorów i zasięgu na pozostałym paliwie, przebieg, wskazówki Eco-Coachingu oraz lokalizowanie miejsca zaparkowania samochodu. To prawdziwy osobisty asystent w smartfonie użytkownika!

Ułatwione ładowanie

Wykorzystując klasyczne gniazdko, akumulator zostanie doładowany w trakcie nocy (proces trwa między 4 a 7 godzin, w zależności od rodzaju kabla). Jeżeli dysponujesz ładowarką Wall Box 32A, ładowanie zajmie mniej niż 2 godziny. Możesz je zaprogramować lub odroczyć, by skorzystać z preferencyjnych opłat za prąd. Zaplanuj ładowanie za pośrednictwem tabletu we wnętrzu samochodu lub smartfona, korzystając z aplikacji MyCitroën.

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid dostępny jest już w naszym salonie Citroën Auto Club przy ulicy Obornickiej 4 w Złotnikach k.Poznania.

Serdecznie zapraszamy na jazdy próbne !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *