NOWY Citroen e-C4 – 100 % ELECTRIC i nowy C4

Nowy Citroen e-C4 i nowy C4 zostaną zaprezentowane podczas światowej premiery już 30 czerwca.

Citroen wprowadzając na rynek e-C4 i C4 kontynuuje ofensywę SUV-ów (dotychczasowe modele C3 Aircross SUV i C5 Aircross SUV)  koncentrując się na rynku hatchbacków. Nowy e-C4 –100% electric to już piąty zelektryfikowany model, który zostanie ogłoszony w 2020 roku w ramach strategii elektryfikacji Citroena – po C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, e-Jumpy i e-SpaceTourer.

Model C4 będzie dostępny w trzech różnych układach napędowych: 100 % elektryczny, benzynowy oraz diesel.

Nowy e-C4 –100% electric i Nowy C4 stanowią nową koncepcję designu marki.

Dzięki podwyższonej sylwetce samochodu, aerodynamicznemu i płynnemu kształtowi nadwozia łączy w sobie elegancję i dynamikę hatchbacka, subtelnie przyjmując pewne cechy SUV-a dla zwiększenia siły i charakteru. Chociaż, jak piszą niektórzy dziennikarze, sylwetka bardziej przypomina crossover  coupe, albo SUV coupe.

Citroen zdecydowanie stawia na komfort. Kompletna realizacja programu Citroën Advanced Comfort® oferuje poczucie nowoczesnego, wszechstronnego komfortu:

– komfort jazdy zapewniony przez zawieszenie z progresywnymi poduszkami hydraulicznymi® i fotelami Advanced Comfort,

– komfort podróży dzięki przestronności wnętrza i praktycznym funkcjom na pokładzie, w tym nowościom dla pasażera z przodu, które zostaną odkryte podczas światowej premiery,

– komfort użytkowania dzięki zaletom technologii i codziennej pomocy (cicha praca, płynność, wrażenia z jazdy).

Cytując portal francuskie.pl „Bardzo ciekawie wygląda wnętrze – zrezygnowano m.in. z dużej dźwigni zmiany biegów w wersji automatycznej. W ten sposób konsola jest całkowicie płaska. Zwraca uwagę duży ekran środkowy w formacie panoramicznym. Pośrodku znajduje się płaski tunel i pomysłowy schowek z roletą. Bardzo ładnie zaprojektowane są boczki drzwi. Bardzo elegancko wkomponowano wyświetlacz. Po prawej stronie środkowego ekranu widać dyfuzor zapachów, co oznacza, że w wyższych wersjach wyposażeniowych będzie można go zamówić. Klimatyzacja wygląda na dwustrefową.

 Sprzedaż nowego Citroena C4 ruszyć ma jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *