NOWY Ë-C4 i C4 X


NOWY Ë-C4 i C4 X

MOBILNOŚĆ W KLASIE Ë-KOMFORT 

Nowy Citroën ë-C4 jest równie stylowy, komfortowy i praktyczny, co wersje z silnikiem benzynowym lub Diesla. Dzięki napędowi elektrycznemu możesz wjeżdżać do stref miejskich objętych ograniczeniami w ruchu pojazdów spalinowych i cieszyć się bez emisyjną jazdą w absolutnej ciszy. Ë-C4 i C4 X stawiają na komfort podróżowania i spokojną jazdę dzięki bardzo dużej przestrzeni na kolana w drugim rzędzie i ogromnemu bagażnikowi o pojemności 510 litrów.

Zasięg do 360km w cyklu WLTP,

Silnik o mocy 100kW (136km),

3 tryby jazdy (Eco, Sandard i Sport) zapewniające przyjemność jazdy.

Elektryczny Citroën ë-C4 X  i C4 X rzuca wyzwanie tradycyjnym kodom designu, charakterystycznym dla segmentu samochodów kompaktowych. Dzięki temu powstał innowacyjny i wyróżniający się samochód o stylu, który jest połączeniem eleganckiej formy fastbacka i nowoczesnego wyglądu SUV-a. Czterodrzwiowe nadwozie ma wyrafinowaną, ponadczasową formę i kryje bardzo przestronne wnętrze. Dzięki długości sięgającej 4,6 m Nowy elektryczny Citroën ë-C4 X i C4 X doskonale uzupełnia gamę Citroëna pozycjonując się pomiędzy C5 X (4,80 m) i C4 hatchback (4,36 m). Rozstaw osi wynoszący 2,67 m jest taki sam, jak w C4.  Z profilu uwagą zwraca czysta, dynamiczna linia dachu, która elegancko i płynnie przechodzi znad szyby przedniej do płaszczyzny pokrywy bagażnika. Tworzy ona zwartą sylwetkę fastbacka i optymalizuje aerodynamikę nadwozia. Współczynnik CX wynosi 0,29. 

 

CITROËN CARE

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA I WSPOMAGANIA JAZDY

Nowy elektryczny Citroën ë-C4 X i C4 X wyposażony jest w najnowsze technologie wspomagające kierowcę. Nawet do 20 różnych systemów zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza stres kierowcy oraz pasażerów podczas podróży. Dzięki multimedialnemu interfejsowi My Citroën Drive Plus mogą oni korzystać z kompleksowego pakietu usług komunikacyjnych najnowszej generacji.

Technologie dostępne w Nowym elektrycznym Citroënie ë-C4 X i C4 X zwiększają bezpieczeństwo. To m.in.: 

  • Active Safety Brake
  • Alarm ryzyka kolizji i system hamowania awaryjnego po kolizji 
  • Highway Driver Assist
  • Adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go

Przykładowe technologie zwiększające komfort i ograniczające stres podczas jazdy: 

  • Kolorowy wyświetlacz Head-Up
  • Kamera cofania z funkcją Top Rear Vision
  • System kamer 360 stopni

Źródło informacji : Citroën Polska www.citroen.pl

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *